Dt. Sıraç Bayoğlu
page-title-bg

İmplant tedavisi

İmplant tedavisi

İmplant tedavisi

İMPLANT TEDAVİSİ

İMPLANT NEDİR?

Diş implantları; diş kaybının olduğu bölgedeki diş eksikliğini gidermek amacıyla, doğal diş kökünü taklit etmek üzere üretilmiş titanyum vidalardır. Dental implantların kullanımı ile ağız doğal haline en yakın restore edilmiş olur. İmplant uygulaması, diş eksikliklerinin tedavisinde bilinen en iyi ve en modern tedavi yöntemidir.

DİŞ İMPLANTLARININ AVANTAJLARI NELERDİR?

Tek diş eksikliklerinde dişsiz bölgeye komşu dişlerin kesilmesine gerek kalmaksızın kaybedilen estetik görünüm, çiğneme ve konuşma fonksiyonları geri kazandırılır. Çoklu diş eksikliklerinde ise hareketli protez yerine sabit protezler kullanabilmek dental implantlar sayesinde mümkündür. Tam dişsizlik durumlarında özellikle alt çenede kullanımı zor olan, ağızdan sürekli çıkmaya eğilimli hareketli protezler yerine implant üstü protezler ile sabit protezler yapmak mümkündür.

SİNUS LİFTİNG (SİNUS KALDIRMA)

İmplant uygulamasının yapılabilmesi için yeterli kemik dokusunun bulunması şarttır. Üst çenede uzun süre dişsiz kalındığı durumlarda maksiller sinüslerin sarkmasına bağlı olarak kemik yüksekliği azalabilir. Bu durumun giderilebilmesi için açık ve kapalı yöntemler ile sinüs tabanı yükseltilir ve  bölgeye yerleştirlen greft (kemik tozu) ile kemik yüksekliği artırılır. Sinüs kaldırma cerrahisi sonucunda implant konulmasına olanak sağlayacak yükseklikte kemik miktarı elde edilmiş olur.